Widowisko multimedialne

2024-09-27

Serdecznie zapraszamy do Jasienicy na widowisko multimedialne ”ISKRY NIEPODLEGŁEJ. O POLAKACH, KTÓRZY ZMIENIALI ŚWIAT”.

Termin:

  • 30.09.2024 r. poniedziałek w godz. 15.00-17.00
  • 1.10.2024 r. wtorek w godz. 14.00-17.00

Miejsce: Parking gminny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy

Wstęp wolny!

Wybitne Polki i genialni Polacy, którzy przyczynili się do rozwoju życia społecznego, kulturalnego naszego kraju jako bohaterowie nowoczesnych pokazów multimedialnych ISKRY NIEPODLEGŁEJ!

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników - wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat.

To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty.

Zachęcamy do obejrzenia spotu promującego wydarzenie: https://youtu.be/PEBjDEn6Oq8

ISKRY NIEPODLEGŁEJ - to widowisko sfinansowane z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Biura „Niepodległa”, umieszczone w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne.

 https://iskryniepodleglej.pl/ 

 niepodlegla.gov.pl

Gorąco zapraszamy!

Plakat wydarzenia.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo niepodległej.

Logo powiatu bielskiego, gminy Jasienica i Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.

 

Zobacz też:

PIKNIK EKOLOGICZNY

W miniony poniedziałek, 20 października 2025 roku na sali GOK-u, przy Urzędzie Gminy Jasienica odbył się „Piknik Ekologiczny”, wydarzenie edukacyjno- informacyjne, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców gminy Jasienica w zakresie efektywności energetycznej, wykorzystania  OZE i neutralności klimatycznej.

Wizyta Kurator i nagrody dla najlepszych

Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla na zaproszenie wójta Janusza Pierzyny wizytowała szkoły i przedszkola gminy Jasienicy, a po południu spotkała się z najlepszymi uczniami i nauczycielami podczas gminnych uroczystości Dnia Edukacji Narodowej na Drzewiarzu.

Medalowe karate

Klub Kyokushin-kan Karate Mazańcowice wygrał medalową klasyfikację turnieju o Puchar Wiślanego Smoka w podkrakowskim Kaszowie. Zawodnicy z naszej gminy zdobyli na nim kilkanaście medali.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica