ŚWIĘTOWANIE DNIA KOBIET

2025-03-10

Serdeczne życzenia oraz wiele podziękowań złożył wójt Janusz Pierzyna paniom z Kół Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim mieszkankom gminy Jasienica z okazji dnia kobiet.

W czwartek 6 marca panie z wszystkich 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Jasienica gościły w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanym przez KGW Rudzica. Wśród gości byli wójt Janusz Pierzyna z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica z małżonką, prezes Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej Danuta Kożusznik, a także przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Genowefa Kopeć. Uczestników spotkania przywitała przewodnicząca KGW Rudzica Zofia Polok i zaprosiła na występ młodzieży szkolnej. Spektakl „Brzydkie kaczątko” został nagrodzony oklaskami.

Pod adresem zaproszonych pań padło wiele ciepłych życzeń. Wójt Janusz Pierzyna podziękował gospodyniom za pracę na rzecz gminy, rodziny, społeczności lokalnych, za to, że zawsze są obecne, kiedy to jest potrzebne. Podziękował również za zaangażowanie w wychowanie dzieci, wnuków i przekazywanie im tradycyjnych wartości Śląska Cieszyńskiego. Złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz życzył kolejnych sukcesów związanych z działalnością społeczną. Następnie wszystkie panie zostały obdarowane przez wójta i przewodniczącego hiacyntami.

Nie zabrakło również poczęstunku. Smakowite potrawy przygotowane zostały przez członkinie KGW Rudzica.

Zdjęcia dostępne na fanpagu "Jasienica po Godzinach".

Zobacz też:

Obchody tysiąclecia w Wieszczętach

W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkanie w sprawie turystyki

Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.

O powodzi i kanalizacji

O problemach z pozyskaniem środków  na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica