Dzień Euroregionu

2025-04-22

Dzisiaj 22 kwietnia obchodzimy Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Euroregiony to organizacje skupiające samorządy z dwóch stron granic państwowych, które dzięki wsparciu funduszy Unii Europejskiej realizują wspólne inicjatywy – nie tylko inwestycyjne, ale także spotkania mieszkańców, wymianę kulturalną i promocję dziedzictwa regionu. Gmina Jasienica wraz ze Stowarzyszeniem „Olza” należy do Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko, obejmującego gminy po polskiej i czeskiej stronie Olzy.

– Co roku obchodzimy święto euroregionu, by podkreślić znaczenie naszej współpracy transgranicznej. Wspólne inicjatywy pozwalają na rozwój infrastruktury, kultury i integrację społeczności – mówi wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, przewodniczący Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko oraz członek Zarządu Federacji Euroregionów RP w Warszawie. Wspólnie z samorządami po stronie czeskiej realizujemy projekty, które wzbogacają naszą infrastrukturę i kulturę. To również okazja do integracji naszych społeczności, co służy rozwojowi całego regionu – zaznacza wójt Pierzyna.

Flagi Euroregionu oraz Flaga Polski na stojaku

Zobacz też:

ZMARŁ BYŁY RADNY HENRYK FRYCZ

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 15 września zmarł Śp. Henryk Frycz, były wieloletni Radny Gminy Jasienica. Odszedł w wieku 71 lat.

Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Międzyrzeczu Górnym

W sobotę, 13 września, na terenie „Starej Prochowni” w Międzyrzeczu Górnym odbyły się manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Jasienica.

Kolejne grunty na sprzedaż

Wójt Gminy Jasienica ogłosił kolejne przetargi na sprzedaż działek o łącznej powierzchni 4,5 hektara w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica