W sobotę 17 maja 2025 roku Igor Fongus – młody zawodnik Bielskiego Klubu Karate Kyokushin i mieszkaniec gminy Jasienica – sięgnął po złoty medal w kategorii -40 kg kadetów podczas prestiżowych XXVI Ogólnopolskich Zawodów Kyokushin w Józefowie pod Warszawą.
W zawodach wzięło udział aż 630 zawodników z 5 krajów, a Igor udowodnił swoją sportową klasę, wygrywając cztery walki z rzędu i pewnie sięgając po najwyższe trofeum. Każdy jego pojedynek to pokaz determinacji, siły i doskonałej techniki.
To nie pierwszy sukces Igora na arenie międzynarodowej. Przypomnijmy, że na początku maja (1–3.05.2025) Igor reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy World Kyokushin Budokai w Esztergom na Węgrzech, gdzie wśród 620 zawodników z 18 krajów wywalczył brązowy medal w kategorii -45 kg. Już tam udowodnił, że należy do czołówki europejskiego Kyokushin.
Igor to nie tylko utalentowany sportowiec – to również zdolny, koleżeński i pełen pozytywnej energii uczeń, który od pięciu lat z pasją trenuje karate. Jego postawa to wzór dla innych młodych zawodników – zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu.
Awans do finału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej
Wspaniałe wieści z Żor. W niedzielę, 25 maja, Anna Bielska – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz zawodniczka BKS-Stal Bielsko-Biała – wspólnie z klubową partnerką Hanną Zuber zdobyła 2. miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.
Budowę zbiornika retencyjnego Międzyrzecze w gminie Jasienica oraz czterech folderów w Czechowicach-Dziedzicach zakłada „Program redukcji ryzyka powodziowego dla zlewni rzeki Iłownicy i Białej”, jakie wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski przedstawił w Bielsku na spotkaniu z samorządami dotkniętymi ubiegłoroczną powodzią.
Srebrny i brązowy medal zdobyła Marlena Pudło podczas prestiżowego Super Grand Prix Młodzików Młodszych w Miliczu.