Damian Iskrzycki wraz z Dariuszem Borowskim wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Europy w Zagrzebiu.
Pierwszy medal zawodnicy z Rudzicy zdobyli w rozgrywkach indywidualnych w kategorii BC3, drugi jako reprezentacja Polski w tej samej kategorii wraz z parą kobiet Edyta Owczarz i Krystyna Owczarz. Przypomnijmy, na niedawnym turnieju World Boccia Challenger w Poznaniu również Iskrzycki i Borowski zdobyli najpierw złoto indywidualnie, a następnie wraz z paniami Owczarz srebrny medal dla Polski.
Obecne Mistrzostwa Europy Zagreb 2025 klasyfikowane jako World Boccia Europe Regional Championships rozegrane zostały od 9 do 16 lipca. Z polskich zawodników dodatkowo Kinga Koza zdobyła brązowy medal w kategorii BC1.
To kolejny medal niepełnosprawnego olimpijczyka z Rudzicy Damiana Iskryzckiego, występującego w parze z operatorem rampy Dariuszem Borowskim.
W 2024 roku zdobył 4. miejsce podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w bocci, zdobył też:
Źródło, zdjęcie: Facebook Polski Związek Bocci

O rozwoju Komunikacji Beskidzkiej i kursujących po gminach powiatu bielskiego autobusach oraz połączeniach rozmawiali przedstawiciele Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego podczas walnego zgromadzenia.
4. miejsce w trójboju lekkoatletycznym
Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach po zwycięstwie w zawodach gminnych, a następnie powiatowych, reprezentowały swoją szkołę w wojewódzkich zawodach w trójboju lekkoatletycznym.
Odznaczenie Sejmiku dla Ireny Skrzyżali
Wieloletnia prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu Irena Skrzyżala została uhonorowana Złotą Odznaką Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. Złote Odznaki Macierzy Ziemi Cieszyńskiej otrzymali z kolei członkowie grodzieckiego koła, Hieronim Gogler i Andrzej Rojczyk.