Przed nami trzecia edycja Planszówek pod Szyndzielnią – festiwalu, który na trzy dni zamieni Bielsko-Białą w prawdziwe centrum gier planszowych, karcianych i RPG. To wydarzenie dla każdego – niezależnie od wieku i doświadczenia w świecie gier.
Kiedy?
17–19 października 2025.
Gdzie?
Bielsko-Biała, Hala Widowiskowo-Sportowa pod Dębowcem.
Godziny otwarcia:
17.10 (piątek): 14:00 – 21:00
18.10 (sobota): 10:00 – 20:00
dodatkowo: nocne granie 20:30 – 2:30
19.10 (niedziela): 10:00 – 18:00
Cennik biletów:
Bilet jednodniowy
normalny: 30 zł
ulgowy: 20 zł
Bilet na cały festiwal
normalny: 50 zł
ulgowy: 35 zł
VIP: 300 zł (zawiera wejście na nocne granie, pakiet gadżetów i wstęp do loży VIP)
Bilet na nocne granie
normalny: 100 zł (dla osób pełnoletnich, poczęstunek, ciepły posiłek i gadżet-niespodzianka)
Dzieci i młodzież do 14 roku życia – wstęp darmowy!
Bilety ulgowe: młodzież 15–18 lat, studenci do 26 lat (za okazaniem legitymacji), emeryci, renciści oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne na stronie internetowej festiwalu.

4. miejsce w trójboju lekkoatletycznym
Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach po zwycięstwie w zawodach gminnych, a następnie powiatowych, reprezentowały swoją szkołę w wojewódzkich zawodach w trójboju lekkoatletycznym.
Odznaczenie Sejmiku dla Ireny Skrzyżali
Wieloletnia prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu Irena Skrzyżala została uhonorowana Złotą Odznaką Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. Złote Odznaki Macierzy Ziemi Cieszyńskiej otrzymali z kolei członkowie grodzieckiego koła, Hieronim Gogler i Andrzej Rojczyk.
Gminny piknik rodzinny z orkiestrami
W minioną niedzielę w amfiteatrze Drzewiarz w Jasienicy odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” połączony z Gminnym Piknikiem Rodzinnym.