Od 1 stycznia obowiązujące zasady segregacji odpadów uległy kilku zmianom. Najważniejsza ze zmian dotyczy działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, znajdującego się w Jasienicy. – Z myślą o wygodzie mieszkańców wynegocjowaliśmy dodatkowy dzień, w którym PSZOK przyjmuje odpady – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.
Od stycznia PSZOK czynny jest w trzy dni w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty od godz. 10 do 16 (w okresie do końca kwietnia) oraz od 10 do 20 (od maja do końca sierpnia).
Mniej kłopotów będziemy mieli także z segregowaniem metali i tworzyw sztucznych, gdyż obie te frakcje można mieszać, odkładając do worka bądź czerwonego (dotychczasowe metale), bądź żółtego (tworzywa sztuczne). Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Jasienica jednocześnie informuje, że od lutego będą przyjmowane nowe deklaracje. W nich będzie można zaznaczyć chęć utworzenia na swojej posesji kompostownika na odpady zielone (trawa, gałęzie, liście), dzięki czemu uzyskamy ulgę w opłacie za wywóz odpadów (19 zł zamiast 23 zł).
Szczegółowe informacje dotyczące segregacji znajdują się tutaj .
Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.
Karolina Klajmon startami podczas zawodów pływackich Puchar Silesia zainaugurowała ściganie na basenach w roku 2025 w kategorii wiekowej 15 lat.
Koncert Big Bandu w GOK Jasienica
W niedzielę 23 lutego 2025 r. o godz. 17.00 zapraszamy na koncert z okazji 25-lecia Big Bandu pod kierownictwem Stanisława Urbana.