KLASY NA NOWY SEMESTR

2021-11-16

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej w Świętoszówce. Uczniowie naukę w nowej części zaczną już w kolejnym semestrze.

– Szkoła powiększy się nie tylko o nowe sale lekcyjne, ale również stołówkę. Nowe powierzchnie zdecydowanie poprawią warunki nauczania w placówce, bo sytuacja po reformie oświaty stała się tutaj trudna – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Przypomnijmy, że szkoła w Świętoszówce przez wiele lat była modernizowana i znacząco poprawiał się jej stan techniczny. Obiekt był jednak dostosowywany do systemu, w którym nauka w szkołach podstawowych trwa 6 lat. Wraz z reformą oświaty z 2017 r. zmodernizowany obiekt okazał się zbyt mały, aby bez problemu pomieścić dodatkowe dwa roczniki w klasach 7 i 8.

– Musieliśmy rozwiązać problem z brakiem sal lekcyjnych, aby dzieci nie musiały się uczyć po nocach, na kilka zmian. Liczę, że nowy segment będzie rozwiązaniem, który będzie zdawał egzamin przez wiele kolejnych lat – dodaje wójt. Przypomina, że ta część gminy należy do jednych z najszybciej się rozwijających, przybywa nowych domów i nowych mieszkańców, a więc także nowych uczniów. Powiększona szkoła będzie mogła ich wszystkich przyjąć. Z myślą o nowym młodym pokoleniu w ostatnich latach poprawiano nie tylko stan techniczny i warunki nauczania w szkole, ale również rozbudowano salę gimnastyczną, powstały też nowoczesne boiska.

Nowy segment połączony korytarzami z istniejącym budynkiem zbudowano w ciągu niespełna dwóch lat. Jego architekturę dostosowano do obecnego obiektu. Budowla o wymiarach 30 na 11,5 m ma trzy kondygnacje, na parterze i I piętrze powstały po trzy sale lekcyjne. Z kolei na użytkowym poddaszu są gotowe dwa pomieszczenia, które będzie można wykorzystać zgodnie z pojawiającymi się potrzebami placówki. Jednocześnie z segmentem dydaktycznym w luce pomiędzy istniejącym budynkiem szkolnym a salą gimnastyczną powstała stołówka wraz z kuchnią.

Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, prace są na ukończeniu, na przełomie roku rozpocznie się proces odbiorów technicznych. Po ich zakończeniu już w nowym semestrze rozpocznie się nauczanie w nowym segmencie.

Nowy segment w Szkole Podstawowej w Świętoszówce.

Zobacz też:

PIWOWAR W KADRZE NARODOWEJ

Julia Piwowar została powołana do kadry narodowej w badmintonie.

DOŻYNKI GMINNE

Gazdowie Magdalena i Wojciech Janik, Wójt Gminy Jasienica, Rada Sołecka w Międzyrzeczu Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Międzyrzeczu Górnym.

Premierowy mecz w okręgówce

Drużyna KS Międzyrzecze wygrała w pierwszym meczu okręgowym pokonując 4:0 Pasjonat Dankowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica