Wicewójt Krzysztof Wieczerzak, stowarzyszenia i mieszkańcy Międzyrzecza Górnego i Międzyrzecza Dolnego złożyli kwiaty pod ufundowanym przed rokiem pomnikiem upamiętniającym rozstrzelanie przez Niemców 10 nieznanych Polaków.
Uroczystość na Prochowni w Międzyrzeczu Górnym odbyła się w piątek 23 sierpnia w europejskim dniu pamięci ofiar stalinizmu i nazizmu. Wicewójt przypomniał historię związaną z powstaniem pomnika. Upamiętnia on przyprowadzonych 17 czerwca 1942 r. przez Niemców i rozstrzelanych w tym miejscu 10 nieznanych Polaków. Sprowadzono wtedy siłą mieszkańców Międzyrzecza, aby przyglądali się egzekucji.
Po wojnie mieszkańcy postawili w tym miejscu krzyż, a potem wojsko, które dysponowało terenem, na starej wartowni ufundowało tablicę pamiątkową. Zaginęła ona po rozbiórce budynku w latach 80. ub.wieku. Przed rokiem z inicjatywy mieszkańców Międzyrzecza i Instytutu Pamięci Narodowej przy wejściu na Prochownię wybudowano głaz z tablicą upamiętniającą zamordowanych.
Piątkowym uroczystościom towarzyszyły warta honorowa strażaków i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Międzyrzecze Górne, a także poczty sztandarowe OSP Międzyrzecze Górne, OSP Międzyrzecze Dolne i Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza. Wicewójt Krzysztof Wieczerzak i reprezentanci tych organizacji złożyli również kwiaty, a wraz z nimi radni Genowefa Kopeć, Urszula Biegun, Wiesław Czarniecki i Tomasz Osuch, przedstawiciele rad sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów i Rencistów oraz mieszkańcy miejscowości. Modlitwę za zmarłych i za godną pamięć poprowadził proboszcz parafii w Międzyrzeczu ks. Jan Waluś.
Fotorelacja na facebooku Jasienica po godzinach
Dąb szypułkowy o nazwie „Perignon” stał się kolejnym pomnikiem przyrody na terenie gminy Jasienica.
Uchwalenie budżetu Gminy Jasienica na 2025 r. podczas sesji w poniedziałek 23 grudnia było okazją także do podsumowania mijającego roku pod względem inwestycji.
„Wspólna gra: Polsko-Czeska Liga Szachowa 2024” – wyróżnienie w rywalizacji międzynarodowej dla Grodźca.