- Poeta Juliusz Wątroba ujawnia sekrety swojej twórczości
- Kto pojawił się na strażackim święcie
- Lepiej zapobiegać czy leczyć – to sprawy, o których przeczytacie w najnowszym numerze miesięcznika „Jasienica”.
W majowej „Jasienicy” wójt Janusz Pierzyna zdaje Czytelnikom i Mieszkańcom gminy Jasienica relacje z wydarzeń i działań w ostatnim okresie. Informuje, że po rozstrzygnięciu wszystkich formalności rozpoczęły się prace drogowe we wszystkich sołectwach gminy Jasienica. Przypomina również o wypadającym 1 czerwca jubileuszu 10-lecia funkcjonowania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej i jej przemożnym wpływie na rozwój naszej gminy. Janusz Pierzyna składa też życzenia strażakom z okazji ich święta, a także poecie Juliuszowi Wątrobie, który obchodzi 70 lat.
Właśnie tym dwóch ostatnim tematom – jubileuszom poety i jednostki OSP Rudzica oraz strażackiemu świętu – poświęcamy w miesięczniku „Jasienicy” sporo uwagi. Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w tym roku w Rudzicy, gdzie tamtejsza jednostka obchodzi 120-lecie istnienia i z tej okazji druhowie odebrali sporo życzeń od znamienitych gości.
Z kolei Juliusz Wątroba, nasz stały felietonista, którego żartobliwe przemyślenia można przeczytać także w tym numerze „Jasienicy”, opowiada nam o swoim życiu i twórczości.
Poza tym jak zwykle polecamy nasze felietony, oprócz wspomnianego Juliusza Wątroby również Josiyniczanina. Zachęcamy również do przeczytania relacji o wydarzeniach i sukcesach naszych mieszkańców, jak np. w powiatowym konkursie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. I oczywiście zapraszamy na Dzień Stracha Polnego – w sobotę 7 czerwca do Rudzicy.
Z gazetę można się zapoznać również poprzez pobranie pliku w formacie PDF.
Złoto i brąz Igora Puzonia w Opolu
Igor Puzoń zanotował świetny debiut w 39. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu, zdobywając złoty i brązowy medal.
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej druh Stanisław Nycz oraz Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zapraszają na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.
VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasienica
Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VIII Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.