PRZEWODNIK PO POLSCE

2021-03-08

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do zapoznania się z przewodnikiem „Zwiedzaj Polskę. Śladami Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego”. Jest tam również informacja o gminie Jasienica.

Przewodnik został przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prezentuje ciekawe zakątki Polski, w tym zwłaszcza te, które stały się atrakcyjniejsze dzięki wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Publikację można pobrać również w formie elektronicznej jako plik PDF.

Ministerstwo w przewodniku zestawiło pięćdziesiąt projektów współfinansowanych z tego funduszu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, jakie w różnych regionach Polski zostały zrealizowane. W naszym regionie projekty realizowała Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”, do której należy również Gmina Jasienica, a jej wójt Janusz Pierzyna od ponad roku jest prezesem.

Na stronie 126 i 127 zostały opisane atrakcje naszej gminy, m.in. Dolina Łańskiego Potoku na granicy sołectw Grodziec i Świętoszówka, Galeria „Pod Strachem Polnym” czy nowo powstałe place zabaw, sfinansowane z tego funduszu w Międzyrzeczu Górnym, Iłownicy i Jasienicy.

Okładka publikacji.

Zobacz też:

25 lat z Big Bandem

Pięknym koncertem jasienicki Big Band pod kierownictwem Stanisława Urbana uczcił swoje 25-lecie istnienia.

Uczniowie z Iłownicy na warsztatach w Koszęcinie

W ramach nagrody w konkursie „Śląskie Śpiewanie” uczniowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne Dziecka” z Iłownicy po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Bezpieczniej na Astrów

Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica