Kornelia Sojka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy w kategorii klas VII-VIII jest autorką najwyżej ocenionej pracy konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Na IV Powiatowy Konkurs „Lepiej zapobiegać niż leczyć” wpłynęło prawie 130 prac 255 uczniów z 31 szkół podstawowych z powiatu bielskiego. Konkurs od lat organizuje Wydział Zdrowia bielskiego Starostwa Powiatowego, w ten sposób promuje właściwe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną, zwraca też uwagę na problem uzależnień wśród dzieci. Na etapie szkolnym młodzież pisała test, na etapie powiatowym młodsi (klasy V i VI) mieli do wykonania pracę plastyczną, zaś starsi (z klas VII i VIII) – opisową.
Komisja przyznała pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii oraz 10 wyróżnień. Nagrodami były sportowe akcesoria, takie jak kaski, ochraniacze czy hulajnogi.
130 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy
Ochotnicza Straż Pożarna w Jasienicy zaprasza na obchody Jubileuszu 130-lecia OSP Jasienica.
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami – Gmina Jasienica podsumowuje i świętuje 10-lecie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.
Karolina trzykrotną Mistrzynią Śląska 15-latków
Udane starty Karoliny Klajmon, mieszkanki i stypendystki sportowej Gminy Jasienica podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Śląskiego Open, które odbyły się w dniach 13-14 czerwca 2025 r. na 50 metrowym basenie Olimpijczyk w Gliwicach.