Karolina Słonka, aktorka i Anna Maśka, reżyserka reprezentując mazańcowicką filię Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy, zdobyły I miejsce w Turnieju Teatrów Jednego Aktora 17. „Sam na Scenie” 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Nagrodzony spektakl nosi tytuł „Odważyłam się zdjąć buty”. Dodatkowo Karolina Słonka otrzymała "NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI PRZYZNANĄ PRZEZ 25% OBECNYCH" i nagrodę specjalną "Paszport GERAS”, a także zaproszenie na 19. Dni Kultury Żydowskiej. Z kolei Anna Maśka została uhonorowana nagrodą specjalną Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo za reżyserię spektaklu „Odważyłam się zdjąć buty”.
Turniej Teatrów Jednego Aktora 17. „Sam na Scenie” 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbył się w dniach od 15 do 17 października w Słupsku.
Fotorelacja na profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy dostępna tutaj .
Źródło: GOK Jasienica
Pięknym koncertem jasienicki Big Band pod kierownictwem Stanisława Urbana uczcił swoje 25-lecie istnienia.
Uczniowie z Iłownicy na warsztatach w Koszęcinie
W ramach nagrody w konkursie „Śląskie Śpiewanie” uczniowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne Dziecka” z Iłownicy po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.