Członkowie Koła w Grodźcu stowarzyszenia Macierz Ziemi Cieszyńskiej oraz ich goście uroczyście obchodzili 15-lecie reaktywacji organizacji.
To był wieczór pełen emocji, pasji i odkrywania lokalnego dziedzictwa Grodźca i regionu. Uroczystość rozpoczął fragment sztuki „Obora” Helmuta Kajzara w wykonaniu młodzieży z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu. Młode aktorki i aktorzy otrzymali od Koła specjalne dyplomy uznania i upominki za zaangażowanie w utrwalanie pamięci o wybitnym dramatopisarzu, a jednocześnie absolwencie szkoły w Grodźcu. Młodzież z Koła Muzyczno-Tanecznego pod opieką Barbary Frydel-Ociepki przy akompaniamencie tradycyjnego utworu „Pognała Wołki” wykonała układ taneczny, następnie Dominika Skowrońska zabrała słuchaczy w muzyczną podróż od Meksyku po Węgry, pokazując, że muzyka to język uniwersalny, łączący emocje, kultury i ludzi.
Michał Żagan w mistrzowski sposób przedstawił historię Śląska Cieszyńskiego, odkrywając bogactwo regionu. Na zakończenie Wacław Gojniczek i Józef Król wprowadzili uczestników w świat Wacława Grodeckiego, autora pierwszej mapy Polski, ukazując jego związki z Grodźcem.
Zarząd Koła podziękował też wszystkim, którzy wsparli uroczystość.
Więcej na Facebooku Macierz Ziemi Cieszyńskiej - Koło w Grodźcu.
Z końcem zimy we wszystkich 14 sołectwach gminy Jasienica ruszyły prace nad naprawą uszkodzonych nawierzchni (remonty cząstkowe – łatanie dziur).
PIOTR ŁĄCZ ZWYCIĘSKO PODBIJA ŚWIAT
Piotr Łącz, utalentowany pięściarz z Mazańcowic, odniósł zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku podczas prestiżowego turnieju młodych talentów wagi ciężkiej organizowanego przez World Boxing Council i Riyadh Season.
Dzisiaj 22 kwietnia obchodzimy Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński.