Wójt Janusz Pierzyna zabiega o utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych na terenie gminy Jasienica.
– Jesteśmy jedną z większych gmin w regionie, dlatego zależy nam, aby szczepienia naszych mieszkańców przebiegły jak najszybciej i jak najbardziej sprawnie. Dlatego zgłosiliśmy gotowość utworzenia powszechnego punktu szczepień, jednego z trzech na terenie powiatu bielskiego – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Dodaje, że najodpowiedniejszym miejscem ze względu na możliwości zaszczepień, jak i dostępność dla mieszkańców, byłaby sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy.
Gotowość gminy Jasienica do utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych została przyjęta, na razie jednak nie podano szczegółów co do terminów i warunków jego funkcjonowania. – Będziemy na bieżąco informować o postępach w tej sprawie – dodaje wójt Janusz Pierzyna.
Piotr Łącz nie wygrał swojej piętnastej walki na zawodowym ringu i odpadł w środę 13 sierpnia z turnieju WBC wagi ciężkiej w Rijadzie. W oficjalnym zestawieniu walka będzie jednak zakwalifikowana jako remis.
Igor Puzoń stanął na podium pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym.
DOŻYNKI PARAFIALNE – Rudzica, Landek, Iłownica
Rady Sołeckie Rudzicy, Iłownicy i Landeka, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, Koła Gospodyń Wiejskich (Rudzica, Landek, Iłownica) oraz Kółko Rolnicze Rudzica serdecznie zapraszają na Dożynki Parafialne – Rudzica, Landek, Iłownica.