Od nowego roku autobusy bielskiego przewoźnika będą kursowały nie tylko w gminie Kęty, ale dojadą również do pobliskiego Andrychowa i Osieka, otwierając się tym samym na subregion południowy województwa małopolskiego.
Jak zapewniają władze samorządowe gminy Kęty zmiany zostaną przeprowadzone w sposób płynny i komfortowy. Pozostaną stare i sprawdzone linie, które będą obsługiwane m.in. przez nowe, ekologiczne Solarisy Urbino 12 CNG, jakie w ostatnim czasie zakupiła „Komunikacja Beskidzka”.
Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała – Andrychów, o którą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla zarówno z części województwa śląskiego jak i małopolskiego.
W uroczystym podpisaniu porozumienia udział wzięli: Przewodniczący BZPG – Radosław Ostałkiewicz, Wiceprzewodniczący BZPG – Artur Beniowski, Burmistrz Kęt – Krzysztof Klęczar, Wiceburmistrz Kęt – Marcin Śliwa, Wójt Gminy Porąbka – Paweł Zemanek, Prezes MZK Kęty – Monika Rus oraz Wiceprezes PKS/Komunikacji Beskidzkiej – Paweł Sadza.
Zdjęcie: Beskidzki Związek Powiatowo Gminny
Obchody tysiąclecia w Wieszczętach
W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.
O problemach z pozyskaniem środków na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.