Wykonanie hymnu przez młodzież ze szkoły w Wieszczętach przyniosło placówce 3. miejsce w województwie śląskim w konkursie „Do hymnu”.
Przypomnijmy, jeszcze wiosną Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach zgłosił się do VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po selekcji placówka została zakwalifikowana do kolejnego etapu i rozpoczęto przygotowania do finałowego występu. Poprzedziły go dwudniowe warsztaty dla nauczycieli, przygotowujących w szkołach konkursowe prezentacje. Zajęcia obejmowały praktyczne zasady dyrygowania i prawidłowe odczytanie materiałów.
Nauczyciele przygotowali uczniów i 8 października szkoła wystąpiła na żywo, co polegało na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a capella” hymnu państwowego oraz dwóch utworów hymnicznych, wybranych spośród 10 zaproponowanych przez organizatorów. Warunki konkursowe oprócz wspomnianego występu w czasie rzeczywistym wymagały również zaśpiewania z pamięci, bez użycia nagłośnienia i playbacku. Miała w nim wziąć przynajmniej połowa uczniów placówki, ale w wypadku Wieszcząt wystąpiła cała społeczność uczniowska klas I-VIII wraz z nauczycielami. Oprócz hymnu Polski wykonano również pieśni hymniczne: „Gaude Mater Polonia” i „Hymn Powstańców 1863”. Uczniowie wystąpili w odświętnych strojach z elementami biało-czerwonych symboli narodowych.
Komisja konkursowa po przesłuchaniu i przeanalizowaniu nagrań przyznała społeczności szkoły w Wieszczętach łącznie imponującą liczbę 90 punktów (na 100 możliwych), w tym 80 od jury i 10 punktów za liczbę uczniów. Dzięki temu placówka zajęła 3. miejsce wśród szkół z terenu województwa śląskiego.
Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.