GMINA JASIENICA POMAGA STRAŻAKOWI

2020-10-28

Mieszkańcy gminy Jasienica przyłączają się do akcji „Pomoc dla Grzegorza”.

Chodzi o rodzinę mł. ogn. Grzegorza Pająka, który w wybuchu gazu w domku jednorodzinnym w Kobiernicach, straciła dorobek całego życia. W zdarzeniu, do którego doszło w piątek 16 października zginęła też jedna osoba, przygnieciona zawalonym budynkiem.

Gmina Jasienica przyłącza się do akcji Fundacji „Solidarni” współpracującej z Krajową Sekcją Pożarnictwa NSZZ Solidarność oraz Krajową Sekcją Służby Więziennej NSZZ Solidarność. Zbierane są pieniądze na leczenie i odbudowę domu strażaka Grzegorza Pająka.

Akcję objął patronatem Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Akcja potrwa do 30 grudnia. Pieniądze należy wpłacać na subkonto Fundacji „Solidarni”: 06 1940 1076 3111 2893 0005 0000 z dopiskiem „Pomoc dla Grzegorza”.

Ruiny zawalonego domu Grzegorza Pająka

Zobacz też:

Jasienica na Złotej Kosie

Wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, przesłał serdeczne pozdrowienia uczestnikom XXIII Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi „Złota Kosa 2025”, który odbył się 12 lipca w gminie Łambinowice na Opolszczyźnie. Pozdrowienia zostały odczytane podczas wydarzenia i uroczyście przekazane na ręce wójta gminy Łambinowice, pana Tomasza Karpińskiego.

Wyniki egzaminów ósmoklasisty

Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Wójt z wizytą w Zakamenne

Wójt Janusz Pierzyna złożył gratulacje w Zakamenne na Słowacji z okazji 410-lecia miejscowości.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica