Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy apeluje do seniorów.
Drodzy Seniorzy, Osoby samotne, Niepełnosprawne,
nie wychodźcie przez najbliższe dwa tygodnie z domów. Unikajcie dużych skupisk ludzi. Nie róbcie zakupów, poproście o to rodzinę lub sąsiadów.
Drogi Seniorze jeśli nie masz nikogo, kto może udzielić Ci pomocy zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy tel. 33 815 29 92 zgłoś, że potrzebujesz, żeby ktoś zrobił za Ciebie zakupy. Podaj swój adres zamieszkania i nr telefonu. Wtedy do Twoich drzwi zapuka pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z legitymacją pracownika socjalnego lub specjalnym identyfikatorem.
Pracownik weźmie od Ciebie listę potrzebnych produktów oraz pieniądze i zrobi zakupy. Potem je dostarczy i rozliczy się z wydanych środków.
Uwaga, będziemy tak działać tylko na wyraźną prośbę telefoniczną samego seniora. Jeśli senior nie zatelefonował, a pojawił się u niego ktoś kto ma rzekomo zrobić zakupy, to proszę zachować ostrożność. To na pewno nie osoba z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy.
Pięknym koncertem jasienicki Big Band pod kierownictwem Stanisława Urbana uczcił swoje 25-lecie istnienia.
Uczniowie z Iłownicy na warsztatach w Koszęcinie
W ramach nagrody w konkursie „Śląskie Śpiewanie” uczniowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne Dziecka” z Iłownicy po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.