KOMPUTERY DO ZDALNEGO NAUCZANIA

2020-05-28

Do uczniów z gminy Jasienica, którzy mają kłopoty w skompletowaniu sprzętu potrzebnego do zdalnego nauczania, w najbliższych dniach trafi 36 komputerów.

– Komputery są dobrze wyposażone. Zależało nam, aby znaleźć taki sprzęt, który posłuży nie tylko teraz, w czasie pandemii do zdalnego nauczania, ale z którego szkoły będą korzystać też później w swoim codziennym procesie dydaktycznym – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Gmina Jasienica podpisała umowę na zakup komputerów w ramach wsparcia z Programu „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w kwocie ok. 80 tys. zł.

Obecnie Urząd Gminy przesunął środki finansowe z innego zadania, aby nie czekać na faktyczne przelanie tej kwoty z budżetu Państwa. W takiej bowiem sytuacji komputery trafiłyby do potrzebujących dzieci dopiero w lipcu. – Mamy nadzieję, że środki finansowe, zapisane w umowie, wpłyną ostatecznie do budżetu Gminy – mówi Janusz Pierzyna.

 

Zobacz też:

Dzień Matki z Gminną Radą Kobiet w Jasienicy

W środę 28 maja czerwca przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy gościły na spotkaniu z okazji Dnia Matki, które zorganizowała Gminna Rada KGW w sali na Drzewiarzu.

10 lat Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej

Ponad 36 ha sprzedanych gruntów, 63 mln zł wpływu do budżetu gminy i osiem funkcjonujących zakładów – to owoce Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej (JNSE) – pierwszej tego typu strefie w regionie i Polsce, która łączy cele gospodarcze z troską o klimat i jakość życia mieszkańców. Strefa nie tylko przyciąga inwestorów, lecz także realnie wpływa na rozwój całej Gminy Jasienica. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Awans do finału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej

Wspaniałe wieści z Żor. W niedzielę, 25 maja, Anna Bielska – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz zawodniczka BKS-Stal Bielsko-Biała – wspólnie z klubową partnerką Hanną Zuber zdobyła 2. miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica