Po raz 18. w Jasienicy, a 28. w całym kraju w niedzielę 12 stycznia odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Celem finału była zbiórka na nowoczesny sprzęt ratujący życie dzieciom potrzebującym różnego rodzaju operacji. Jak zwykle w Jasienicy dla mieszkańców gminy i okolic finał zorganizowany został w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Organizatorów i uczestników przywitał wójt Janusz Pierzyna, który wszystkim serdecznie podziękował. Audio dostępne tutaj .
Podczas finału wolontariuszami byli uczniowie i uczennice aktywnie działający w Szkolnym Kole PCK, nad którym opiekę sprawuje nauczycielka Barbara Mierzejewska. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, m.in. koncerty zespołów Blach Kapela, Dudoski, Big Bandu, występy uczniów i absolwentów jasienickiej szkoły, ciasta upieczone przez rodziców, ciepłe i zimne napoje, a także pyszną grochówkę przygotowaną przez Radę Rodziców.
Uczestnicy również robili sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, a przede wszystkim zakupywali cegiełki i brali udział w licytacji. Właśnie z tych źródeł – licytacji, cegiełek, bufetu, fotobudki – zebrano 14 219 zł. Dokładne podsumowanie kwot zebranych podczas jasienickiego finału do puszek będzie znane później.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia .
Uczniowie z Iłownicy na warsztatach w Koszęcinie
W ramach nagrody w konkursie „Śląskie Śpiewanie” uczniowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne Dziecka” z Iłownicy po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.
Karolina Klajmon startami podczas zawodów pływackich Puchar Silesia zainaugurowała ściganie na basenach w roku 2025 w kategorii wiekowej 15 lat.