ŚWIĄTECZNY NUMER GAZETY „JASIENICA”

2020-04-07

W świątecznym numerze „Jasienicy” wójt Janusz Pierzyna apeluje do mieszkańców Gminy Jasienica, aby stosowali się do zaleceń związanych z zagrożeniem zarażania się koronawirusem, zwłaszcza unikali wychodzenia z domu.

Informuje, że Urząd Gminy Jasienica, a także podległe jednostki pracują jak zwykle. Ograniczone zostały jednak do minimum możliwości bezpośredniego kontaktu we wszystkich instytucjach.

Wójt relacjonuje także prace na terenie gminy w ostatnim okresie, m.in. zmianie w planie przestrzennego zagospodarowania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej, pozyskanym pełnym dofinansowaniu projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, rozstrzygniętych przetargach na wykończenie otoczenia budynku OSP Świętoszówka oraz na remonty i przebudowy dróg gminnych, a także trwającej budowie sali gimnastycznej w Międzyrzeczu Górnym.

Na łamach miesięcznika wójt gratuluje m.in.: panu Augustynowi Bartoszkowi mieszkańcowi Międzyrzecza Górnego, udekorowanego Orderem Krzyża Nieodległości, Krzysztofowi Czaderowi nagrody starosty bielskiego, a także mieszkańcom gminy, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy w uprawianych przez siebie dyscyplinach.

Z informacji można przeczytać na temat ostatnich wydarzeń na terenie gminy Jasienica – 20. rocznicy jasienickiego Big Bandu, Turnieju Piłkarskim w Grodźcu, gminnym konkursie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Wśród stałych pozycji można przeczytać felietony Juliusza Wątroby oraz Josiyniczanina.

Redakcja zaprasza do lektury Jasienica marzec/kwiecień

Zobacz też:

Dzień Matki z Gminną Radą Kobiet w Jasienicy

W środę 28 maja czerwca przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy gościły na spotkaniu z okazji Dnia Matki, które zorganizowała Gminna Rada KGW w sali na Drzewiarzu.

10 lat Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej

Ponad 36 ha sprzedanych gruntów, 63 mln zł wpływu do budżetu gminy i osiem funkcjonujących zakładów – to owoce Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej (JNSE) – pierwszej tego typu strefie w regionie i Polsce, która łączy cele gospodarcze z troską o klimat i jakość życia mieszkańców. Strefa nie tylko przyciąga inwestorów, lecz także realnie wpływa na rozwój całej Gminy Jasienica. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Awans do finału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej

Wspaniałe wieści z Żor. W niedzielę, 25 maja, Anna Bielska – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz zawodniczka BKS-Stal Bielsko-Biała – wspólnie z klubową partnerką Hanną Zuber zdobyła 2. miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica