MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG

2021-06-22

Przedszkolaki z gminy Jasienica biorą udział w II edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „Mogę! Zatrzymać smog – Przedszkolaku złap oddech”.

Druga edycja kampanii „Mogę! Zatrzymać smog – Przedszkolaku złap oddech” kontynuuje cele i założenia podejmowane w I edycji projektu, tzn. podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Działania podejmowane w ramach kampanii, tak jak w ubiegłym roku, skierowane są do mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców, opiekunów.

Do udziału w II edycji, zgodnie z listą rankingową, zakwalifikowało się 449 placówek przedszkolnych ze 101 gmin. Wśród nich są trzy przedszkola z terenu gminy Jasienica: Przedszkole Publiczne w Świętoszówce, Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Grodźcu i Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzicy. Każde z nich otrzymało po dwa oczyszczacze powietrza, zakupione ze środków samorządowego Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Mogę! Zatrzymać smog – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Poza tym w przedszkolach przeprowadzono szereg zajęć edukacyjno-informacyjnych dla dzieci, ich rodziców i opiekunów, m.in. w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, sposobów unikania narażenia na zanieczyszczone powietrze, stosowania oczyszczaczy powietrza, nawyku sprawdzania stanu jakości powietrza. W zajęciach wykorzystane zostały przekazane placówkom materiały edukacyjno-informacyjne, m.in. tablica informująca o stanie jakości powietrza czy książka „Bajka o księciu i złym smogu”.

 

Logo Województwa Śląskiego.  Logo 100-lecie Powstań Śląskich.   Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zobacz też:

Gminny piknik rodzinny z orkiestrami

W minioną niedzielę w amfiteatrze Drzewiarz w Jasienicy odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” połączony z Gminnym Piknikiem Rodzinnym.

160 lat kościoła i społeczności ewangelickiej w Międzyrzeczu

W sobotę 4 czerwca, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Międzyrzeczu odbył się koncert z okazji 160-lecia miejscowej świątyni oraz społeczności ewangelickiej.

Rudzica pełna strachów i rok jubileuszowy Floriana Kohuta

Kolorowa Rudzica w gminie Jasienica, pełna muzyki, ruchu i niezwykłych postaci, na jeden dzień znów zamieniła się w krainę strachów polnych.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica