Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica z rąk Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego odebrał nominację na Członka Śląskiej Rady Turystyki.
We wtorek 15 września na Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Województwa Śląskiego w Katowicach odbyło się inauguracyjne I Posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki.
– Do zadań Rady należeć będzie wspieranie i promowanie nowych pomysłów w obszarze turystyki, inicjowanie działań w tym kierunku, a także przyczynianie się do rozwoju branży jako działu gospodarki całego regionu – mówi Janusz Pierzyna.
Podczas spotkania wręczono nominacje członkom Śląskiej Rady Turystyki, dokonano również wyboru jej Prezydium. Przewodniczącym Śląskiej Rady Turystyki został dr hab. Rajmund Tomik, prorektor katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, jego zastępcą Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, zaś trzecim członkiem prezydium Krystyna Gołąbek, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.
Przypomnijmy, że Janusz Pierzyna został powołany w skład Śląskiej Rady Turystyki jako prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” w Cieszynie, które jest głównym partnerem ze strony polskiej w Euroregionie Śląsk Cieszyński. Do jednych z głównych zadań euroregionów należy rozwijanie współpracy transgranicznej na pograniczu, w tym wypadku polsko-czeskim.


foto. UMWS
Działająca od dwóch lat w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej firma Infac Poland otrzymała tytuł Firmy Roku Ziemi Bielskiej 2025. Kolejną edycję konkursu zorganizował Powiat Bielski wraz z Miastem Bielsko-Biała i Beskidzką Izbą Gospodarczą.
W najbliższą niedzielę, 26 października 2025 roku, w hali sportowej w Strumieniu odbędzie się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan „Młody Samuraj” o Puchar Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny.
Badmintoniści na Grand Prix Młodzików Młodszych
Srebro i brąz Marleny Pudło, a także bardzo solidny występ Antoniego Białka zanotowali zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice podczas Super Grand Prix Młodzików Młodszych w Strzelcach Opolskich.