W sobotę 4 stycznia w strażnicy OSP zorganizowano spotkanie opłatkowe.
Rada Sołecka w Międzyrzeczu Dolnym wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Międzyrzeczu Dolnym zorganizowali spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Międzyrzecza Dolnego i Górnego. Radna z Międzyrzecza Dolnego Genowefa Kopeć przywitała zaproszonych gości oraz mieszkańców obu sołectw. Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna składając życzenia i podsumowując miniony rok poinformował, że będziemy wnioskować o zakup dwóch kolejnych samochodów dla jednostek OSP z terenu gminy Jasienica, z przeznaczeniem dla OSP Mazańcowice i OSP Międzyrzecze Dolne.
Wśród gości zaproszonych był Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który po swym przemówieniu uhonorował strażaków. Na ręce prezesa Stanisława Cypcera zostały przekazane nowe hełmy dla druhów oraz torba medyczna wraz z wyposażeniem. Prezes podziękował wiceministrowi, jednocześnie złożył wszystkim życzenia noworoczne.
Wystąpiły dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Międzyrzeczu Dolnym pod opieką Lucyny Iskrzyckiej i Adriana Blachury. Kolejną atrakcją spotkania był występ Chóru św. Józefa z Zabrzega, następnie zaprezentowały się najmłodsze członkinie zespołu Międzyrzeczanie, którym przygrywał Marcin Michalec. Występy zakończyła orkiestra dęta działająca przy OSP Międzyrzecze Dolne. Źródło: OSP Międzyrzecze Dolne
fot. OSP Międzyrzecze Dolne
Obchody tysiąclecia w Wieszczętach
W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.
O problemach z pozyskaniem środków na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.