SREBRA NA PŁYWACKICH ANDRZEJKACH

2019-12-12

W sobotę 7 grudnia na pływalni Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach zostały rozegrane XII Pływackie Andrzejki w Gminie Kozy śladami Wojciecha Wajdaka.

W zmaganiach pływackich wzięło udział ponad 200 zawodników z 24 klubów. Udane starty zaliczyła Karolina Klajmon, która na dystansie 50 m stylem grzbietowym wywalczyła medal srebrny, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy (0.41,22). Dodatkowo sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem zmiennym z udziałem Karoliny wywalczyła drugie miejsce w kategorii 10 lat. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym Karolina uplasowała się tuż za podium zajmując 4. miejsce, poprawiając jednak swój rekord życiowy (0.38,16).

Dobre starty pozwoliły Karolinie zająć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej dziewczyn 9-letnich i młodszych. (S. Klajmon)

 

Zobacz też:

Obchody tysiąclecia w Wieszczętach

W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkanie w sprawie turystyki

Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.

O powodzi i kanalizacji

O problemach z pozyskaniem środków  na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica