Ulica Malinowa w Rudzicy została zmodernizowana. Gospodarzom łatwiej będzie teraz dojechać do swoich gospodarstw.
Łącznie został przebudowany odcinek o długości blisko 450 m. Został ustabilizowany istniejący grunt cementem, położono dwie warstwy asfaltu, zastępując dotychczasowy tłuczeń. Jezdnia ma teraz szerokość 3,6 m. Zbudowano również mijankę i pobocza o szerokości pół metra. Na ten cel wójt Janusz Pierzyna pozyskał dofinansowanie do przebudowy drogi z programu poprawy infrastruktury obszarów wiejskich.
Całość kosztowała 198 tys. zł, z tego ponad 97 tys. zł stanowi dofinansowanie.
Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.