Ulica Malinowa w Rudzicy została zmodernizowana. Gospodarzom łatwiej będzie teraz dojechać do swoich gospodarstw.
Łącznie został przebudowany odcinek o długości blisko 450 m. Został ustabilizowany istniejący grunt cementem, położono dwie warstwy asfaltu, zastępując dotychczasowy tłuczeń. Jezdnia ma teraz szerokość 3,6 m. Zbudowano również mijankę i pobocza o szerokości pół metra. Na ten cel wójt Janusz Pierzyna pozyskał dofinansowanie do przebudowy drogi z programu poprawy infrastruktury obszarów wiejskich.
Całość kosztowała 198 tys. zł, z tego ponad 97 tys. zł stanowi dofinansowanie.
Rudzicka Piątka po raz pierwszy
Dystans 5 kilometrów poprzez malownicze zakątki Rudzicy – tak wyglądała pierwsza edycja biegu „Rudzicka Piątka – Bieg po zdrowie”.
Bielowicka akcja sprzątania rzeki Iłownicy zakończona sukcesem – udało się oczyścić aż trzy kilometry w jej korycie.
Piknik Rodzinny w Wieszczętach
W dniu 24 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Zarząd Rady Rodziców.