Po raz kolejny Krzysztof Gruszka, właściciel pasieki z Międzyrzecza Górnego, otrzymał nagrodę „Pszczelarz Roku” w kategorii pszczelarstwo hobbystyczne.
Po raz pierwszy nagrodę międzyrzeckie gospodarstwo pasieczne w Ogólnopolskim Konkursie „Pszczelarz Roku” otrzymało w 2022 r. Licząca kilkadziesiąt uli pasieka „Pszczele Ranczo” Krzysztofa Gruszki wygrała w kategorii pszczelarstwo hobbystyczne. W kolejnym roku w tej samej kategorii zajęła drugie miejsce. Warto również przypomnieć, że w lutym tego roku podczas gali Polskiego Związku Pszczelarskiego w Andrychowie Krzysztof Gruszka uhonorowany został Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego za wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa, wykazując się nie tylko pasją, ale również głęboką wiedzą i zaangażowaniem w dbanie o dobrostan pszczół oraz promowanie pszczelarstwa.
Dla przypomnienia, Krzysztof Gruszka Pszczele Ranczo prowadzi od 2019 r., wspiera go w tym dziele rodzina, głównie syn Łukasz. Rodzinne tradycje pszczelarstwa sięgają dziadka obecnego producenta wyrobów pszczelich, który w latach lat 50. XX wieku z Zarzecza koło Chybia przywiózł pierwsze ule, rozpoczynając pszczelą hodowlę. Krzysztof Gruszka jest prezesem Koła Pszczelarzy w Bestwinie.
Konkurs „Pszczelarz Roku” ma w świecie hodowców pszczół prestiżowy charakter, organizuje go Fundacja Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Relacja oraz zdjęcia z wydarzenia dostępne na fanpage "Pszczele Ranczo".
Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.