OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

2019-12-11

Lilianna Banasiewicz, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudzicy, otrzymała wyróżnienie w konkursie historyczno-plastycznym „Ocalić od zapomnienia”.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej jako element obchodów 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie kolażu ukazującego i przybliżającego jednego z bohaterów śląskich walk. Jego celem było zwiększenie zainteresowania młodzieży tematyką powstań śląskich i pobudzenie ich aktywności twórczej.

Konkurs swoim patronatem objęły władze rządowe, samorządowe i regionalne, toteż laureaci otrzymali szereg nagród. Opiekunem Lilianny była nauczycielka rudzickiej szkoły Bożena Małachowska.

Zobacz też:

Nowy numer miesięcznika Jasienica

Zachęcamy do lektury nowego numeru miesięcznika samorządowego „Jasienica”. Wydrukowaną gazetę można odbierać bezpłatnie w tradycyjnych punktach kolportażu na terenie całej gminy, można też ściągnąć na telefon wersję PDF gazety.

Bieg Charytatywny dla Krystianka z Jasienicy

W dniach 30–31 sierpnia 2025 roku w Jaworzu odbędzie się Bieg Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Ultra Błatnia, którego celem jest pomoc dla 9-letniego Krystianka Magi z Jasienicy.

Józef Niesyt z Jasienicy na podium Sabałowych Bajań

Podczas 59. edycji Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania”, która odbyła się w dniach 9–13 lipca 2025 roku w Bukowinie Tatrzańskiej, w gronie najwybitniejszych twórców ludowych z całego kraju znalazł się reprezentant Jasienicy – Józef Niesyt, uhonorowany trzecim miejscem w konkursie gawędziarzy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica