Blisko 370 tys. zł pozyskał wójt Janusz Pierzyna na przebudowę drogi do PSZOK z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace już ruszyły.
- Obecna zniszczona i wąska droga do PSZOK zostanie poszerzona od 5,5 do 7,5 w miejscu mijanki. Droga będzie wykorytowana, stary podkład z płyt betonowych zostanie usunięty, w tym miejscu pojawi się nowy, mocny podkład. Przy tym zostanie wymieniony przepust, a także droga będzie obustronnie obramowana krawężnikiem. Ponadto zostanie wykonane odwodnienie, dzięki czemu powinny zniknąć problemy z podtopieniem, jakie przy większych ulewach pojawiają się w tym miejscu – mówi wójt Janusz Pierzyna.
Zakres robót obejmie odcinek o długości 240m. Prace potrwają do końca września br.
Przypomnijmy, iż PSZOK czynny jest dla mieszkańców w środy i w soboty:
• w miesiącach I-IV w godzinach 10:00 – 16:00,
• w miesiącach V-VIII w godzinach 10:00 – 20:00,
• w miesiącach IX-XII w godzinach godz. 10:00 – 16:00,
• z wyjątkiem świąt przypadających w roku.
W następnym postępowaniu przetargowym chcielibyśmy, aby PSZOK był dostępny trzy razy w tygodniu od roku 2020 – dodaje wójt.
Po gminnych i powiatowych etapach Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach gościł uczestników okręgowego turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Nasze dwa zespoły znów stanęły na podium, a starsi reprezentanci Mazańcowic wygrali cały turniej.
Z końcem zimy we wszystkich 14 sołectwach gminy Jasienica ruszyły prace nad naprawą uszkodzonych nawierzchni (remonty cząstkowe – łatanie dziur).
PIOTR ŁĄCZ ZWYCIĘSKO PODBIJA ŚWIAT
Piotr Łącz, utalentowany pięściarz z Mazańcowic, odniósł zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku podczas prestiżowego turnieju młodych talentów wagi ciężkiej organizowanego przez World Boxing Council i Riyadh Season.