Numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił już do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.
Wójt Janusz Pierzyna w swoim comiesięcznym sprawozdaniu ze swojej pracy oraz podległych mu Urzędu Gminy i służb mówi m.in. o rozbudowie Urzędu Gminy wraz ze strażnicą OSP Jasienica, rozbudowie szkoły w Świętoszówce, a także zakupie do jednostek OSP trzech samochodów strażackich. Wójt przypomina o obowiązku segregacji odpadów komunalnych. Informuje o rozpoczętych pracach nad przygotowaniem koncepcji rozwiązania problemów komunikacyjnych w centrum Jasienicy przy węźle na S52. Relacjonuje też koncert laureatów w Rudzicy, jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Grodźcu.
Wójt Janusz Pierzyna za pośrednictwem gazety składa podziękowania dla organizatorów spotkań noworocznych, które na przełomie roku i przez cały styczeń licznie odbywały się we wszystkich sołectwach gminy Jasienica.
Miesięcznik przynosi również stałe felietony Juliusza Wątroby i Josiyniczanina.
Gazeta dostępna tutaj .
Działająca od dwóch lat w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej firma Infac Poland otrzymała tytuł Firmy Roku Ziemi Bielskiej 2025. Kolejną edycję konkursu zorganizował Powiat Bielski wraz z Miastem Bielsko-Biała i Beskidzką Izbą Gospodarczą.
W najbliższą niedzielę, 26 października 2025 roku, w hali sportowej w Strumieniu odbędzie się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan „Młody Samuraj” o Puchar Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny.
Badmintoniści na Grand Prix Młodzików Młodszych
Srebro i brąz Marleny Pudło, a także bardzo solidny występ Antoniego Białka zanotowali zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice podczas Super Grand Prix Młodzików Młodszych w Strzelcach Opolskich.