Faustyna Słonka, reprezentując mazańcowicką filię Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy, zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Zezowate oko”.
Faustyna Słonka przedstawiła monodram pt. „Księga Nieżywków" w reż. Anny Maśki.
I Wojewódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „Zezowate oko” odbył się w dniach 6 i 7 września 2019 r. w Częstochowie. Przegląd był adresowany do nieprofesjonalnych grup teatralnych (młodzieżowych oraz złożonych z osób dorosłych), działających na terenie województwa śląskiego. W przeglądzie mogły również uczestniczyć grupy ze szkół ponadpodstawowych, grupy działające w ośrodkach kultury, przy uczelniach, fundacjach, stowarzyszeniach, a także grupy niezrzeszone i pojedynczy uczestnicy.
Po obejrzeniu spektakli teatralnych, jury przeglądu jednogłośnie postanowiło przyznać I nagrodę dla Faustyny Słonki reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filię w Mazańcowicach. Źródło: GOK Jasienica
Rudzicka Piątka po raz pierwszy
Dystans 5 kilometrów poprzez malownicze zakątki Rudzicy – tak wyglądała pierwsza edycja biegu „Rudzicka Piątka – Bieg po zdrowie”.
Bielowicka akcja sprzątania rzeki Iłownicy zakończona sukcesem – udało się oczyścić aż trzy kilometry w jej korycie.
Piknik Rodzinny w Wieszczętach
W dniu 24 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Zarząd Rady Rodziców.