Szkoła w Międzyrzeczu Górnym ma nowy segment dydaktyczny z czterema klasami.
Dobudowana część szkoły przeszła procedurę odbiorów budowlanych i została dopuszczona do użytkowania. – Wakacje będą przeznaczone na przygotowanie klas lekcyjnych do nauki w nowym roku szkolnym, zostanie także zakupione wyposażenie. Dzięki tej inwestycji, w całości sfinansowanej z naszego gminnego budżetu, skończą się problemy z miejscem do nauki dla najmłodszych mieszkańców Międzyrzecza Dolnego i Górnego. Cieszę się, że udało się rozwiązać ten problem w stosunkowo krótkim czasie i od września uczniowie zyskają godne warunki do nauki – mówi wójt Janusz Pierzyna.
Przypomnijmy, że konieczność rozbudowy szkoły wyniknęła z reformy edukacji, która zlikwidowała gimnazja, jednocześnie wydłużając o dwa lata naukę w szkołach podstawowych. Szkoła w Międzyrzeczu Górnym była za mała na przyjęcie dwóch dodatkowych roczników uczniów, dlatego wraz z wprowadzeniem reformy w 2017 r. zapadła decyzja o rozbudowie placówki.
Łącznie na wybudowanie dodatkowego segmentu budżet gminy przeznaczył ok. 2,1 mln zł. Składa się on z 4 sal lekcyjnych, klatki schodowej oraz małej kotłowni, przeznaczonej dla tej części szkoły. Został dostosowany do głównego gmachu szkoły, podobnie jak on ma również dwie kondygnacje, łącznie mierzy 282 mkw. powierzchni. Przy okazji inwestycji został rozbudowany przyszkolny plac zabaw, zagospodarowano też teren wokół placówki.
Przygotowywana jest również budowa nowej sali gimnastycznej. Ma mieć 733,83 mkw. powierzchni użytkowej, boisko o wymiarach 16,5 na 27,5 mkw. oraz zaplecze z szatniami. Będzie gotowa do połowy 2021 r.
Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.