Badmintoniści z mazańcowickiego Beskidzkiego Klubu Badmintona Set bardzo dobrze wypadli podczas międzynarodowego turnieju w Imielinie.
W rozgrywanym w Imielinie od 20 do 22 września międzynarodowym turnieju badmintona Polish Youth International 2019 wystąpili zawodnicy z Mazańcowic: Ala Dubiel, Maksymilian Piekarczyk, Grzegorz Paperz, Tymoteusz Wiercigroch, Christian Toczek, Piotr Babicz, Maciej Babicz, Tymoteusz Stefaniuk i Patryk Kramarczyk.
W rywalizacji Ala Dubiel zwyciężyła w grze pojedynczej w kategorii U9, zajęła drugie miejsce w grze podwójnej. Jej brat Karol zwyciężył w kategorii U11 zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w parze z Patrykiem Kramarczykiem. Patryk sięgnął również po brąz w grze pojedynczej. Dwa brązowe medale padły łupem Christiana Toczka w kategorii U13, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w parze z Tymkiem Wiercigrochem. Brąz trafił również do Maćka Babicza w grze podwójnej w kategorii U15. Małgorzata Pietryja
Jasienicka Strefa ma już 10 lat
To już dekada od powstania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Miejsce stało się sercem lokalnej przedsiębiorczości.
Nowy numer miesięcznika Jasienica
Zachęcamy do lektury nowego numeru miesięcznika samorządowego „Jasienica”. Wydrukowaną gazetę można odbierać bezpłatnie w tradycyjnych punktach kolportażu na terenie całej gminy, można też ściągnąć na telefon wersję PDF gazety.
Bieg Charytatywny dla Krystianka z Jasienicy
W dniach 30–31 sierpnia 2025 roku w Jaworzu odbędzie się Bieg Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Ultra Błatnia, którego celem jest pomoc dla 9-letniego Krystianka Magi z Jasienicy.