Dziewięcioletnia Karolina Klajmon z Jasienicy bardzo dobrze zaprezentowała się podczas Międzynarodowych Zawodów o Puchar Silesia, które odbyły się od 1 do 3 lutego na katowickiej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego.
W rywalizacji w grupie wiekowej 10 lat i młodsze Karolina wywalczyła 2 medale:
- medal srebrny na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1.38,33 min., poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy aż o 18 s.
- medal brązowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 44,61 s., również poprawiając swój rekord o 1,5 s.
Tegoroczna IX edycja zawodów zgromadziła ponad 650 zawodników z 53 klubów zarówno z Polski jak i z zagranicy.
10 lat Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej
Ponad 36 ha sprzedanych gruntów, 63 mln zł wpływu do budżetu gminy i osiem funkcjonujących zakładów – to owoce Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej (JNSE) – pierwszej tego typu strefie w regionie i Polsce, która łączy cele gospodarcze z troską o klimat i jakość życia mieszkańców. Strefa nie tylko przyciąga inwestorów, lecz także realnie wpływa na rozwój całej Gminy Jasienica. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie.
Awans do finału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej
Wspaniałe wieści z Żor. W niedzielę, 25 maja, Anna Bielska – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz zawodniczka BKS-Stal Bielsko-Biała – wspólnie z klubową partnerką Hanną Zuber zdobyła 2. miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.
Budowę zbiornika retencyjnego Międzyrzecze w gminie Jasienica oraz czterech polderów w Czechowicach-Dziedzicach zakłada „Program redukcji ryzyka powodziowego dla zlewni rzeki Iłownicy i Białej”, jakie wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski przedstawił w Bielsku na spotkaniu z samorządami dotkniętymi ubiegłoroczną powodzią.