Ostatni weekend września był bardzo pracowity dla zawodników Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice. W efekcie przywieźli ze sobą złoto, dwa srebrne medale i mnóstwo doświadczeń.
Złoty medal zdobył Tymoteusz Stefaniuk podczas Krajowego Turnieju Juniora Młodszego w Szczucinie, pewnie wygrywając wszystkie pojedynki i stając na najwyższym miejscu na podium.
Z kolei Maja Paszek i Maksymilian Pawlik reprezentowali klub w XXI Warszawskim Otwartym Festiwalu Badmintona w Józefosławie k. Warszawy. Maja, osłabiona po przebytym przeziębieniu, rozpoczęła turniej od singlowych pojedynków, dochodząc do ćwierćfinału. Z kolei w deblu w parze z Wiolettą Kamolą, reprezentującą KS Hubertus Zalesie Górne, wyszły z grupy wygrywając wszystkie mecze, a następnie także ćwierćfinał i półfinał. Dały się zatrzymać dopiero w finale, gdzie uległy w dwóch setach do 19, zdobywając tym samym srebrny medal.
Maksymilian również świetnie poradził sobie w deblu w parze z Kacprem Grabarzem z UKS Korona Pabianice Badminton. Razem pewnie wyszli z grupy i zwycięsko przeszli przez półfinał, aby w finale uznać wyższość reprezentantów WKS Śląsk Wrocław.
Trzecim weekendowym turniejem zawodników BKB Set Mazańcowice był międzynarodowy występ młodszych badmintonistów, Marleny Pudło i Antoniego Białka w reprezentacji województwa śląskiego. Śląska kadra wzięła udział w Slovak Youth International U13 2024, turniej bardzo mocno obsadzony, z zawodnikami z całego świata. Dla Marleny i Antka to były pierwsze międzynarodowe zawody, dzięki temu zdobyli cenne zawodnicze doświadczenia.
Źródło: FB Stowarzyszenie Beskidzki Klub Badmintona
Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.