DOBRE WYSTĘPY MASZERÓW Z JASIENICY

2019-01-31

Tomasz Pająk, mieszkaniec Jasienicy, zdobył 2 miejsce na mistrzostwach Słowacji w zawodach psich zaprzęgów.

Zawody odbywały się w Zubercu, jak wspomina Pająk trasa była bardzo twarda dla psich łap. Oprócz Tomasza, wystąpiła na nich także jego córka, Zuzanna, która wraz ze swoimi psami uplasowała się na 5 pozycji wśród dorosłych.

Tydzień później odbyły się zawody w Oravskiej Polhorze, gdzie zawodnicy z Jasienicy wraz z psami musieli pokonać trasy od 6 do 10.5 km w terenie górzystym. Tym razem podłoże śnieżne było bardzo miękkie, niejednokrotnie psy zapadły się po szyję w śniegu. Tomasz Pająk startował z 7 psami alaskan husky, zaś Zuzanna ze swoją parą greysterow. Jasieniczanie zdobyli bardzo dobre wyniki, plasując się na 3. miejscach w swoich klasach.

Zobacz też:

GOŚĆ RADIA BIELSKO

O finansowaniu oświaty, inwestycjach w szkolnictwo oraz przetargach dotyczących terenów w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej mówił wójt Janusz Pierzyna w audycji Gość Radia Bielsko.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2025

W sobotę, 4 października 2025 roku, na stadionie w Rudzicy odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny OSP z całego powiatu bielskiego. Rywalizowano w dwóch grupach: kobiet (grupa C) oraz mężczyzn (grupa A).

Rajd Rotmistrza Pileckiego

W niedzielę, 28 września 2025 roku, uczestnicy Rajdu Rotmistrza Pileckiego wyruszyli z Jaworza na Błatnią, by wspólnie uczcić pamięć jednego z największych bohaterów Polski. Wędrówka po beskidzkich szlakach stała się nie tylko lekcją historii, ale też okazją do refleksji, integracji i budowania wspólnoty.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica