Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna wziął udział w obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się w poniedziałek 27 maja w Warszawie.
Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy Wójt Gminy Jasienica gościł w Pałacu Belwederskim. Pan Prezydent podziękował samorządom za działalność i rozwój Polski i życzył dalszego dobrego rozwoju małych ojczyzn.


Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Heleny Gibiec, wieloletniej Pracownicy Urzędu Gminy Jasienica.
Obchodząca w tym roku 100-lecie istnienia jednostka OSP Roztropice z dotacji otrzymanych od Gminy Jasienica i innych instytucji zakupiła nowy sprzęt, które uzupełni wyposażenie jednostki. Gmina Jasienica rozpoczęła też budowa drugiego garażu.
Koniec żniw to tradycyjnie dla społeczności rolniczych okres świętowania. W najbliższą sobotę 15 sierpnia w Międzyrzeczu Górnym odbędą się Dożynki Sołeckie, zaś już teraz Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna zaprasza 23 sierpnia do Rudzicy na Dożynki Gminne. Przypomnijmy, czym są dożynki.