Wielki sukces dziewczęcego karate

2024-10-08

Srebrny i dwa brązowe medale przywiozły z międzynarodowego turnieju w Świnoujściu zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin z Rudzicy i Mazańcowic.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Młodzików i Kadetów w Karate Kyokushin w Świnoujściu odbyły się w sobotę 28 września. Aleksandra Zajas została wicemistrzynią Polski, natomiast trzecie miejsca zdobyły Amelia Danel i Dominika Kocoń. – Tym samym z medalami tak ważnych zawodów wróciły wszystkie nasze zawodniczki, biorące udział w turnieju i reprezentujące gminę Jasienica – informuje Sławomir Jurczak, trener mazańcowicko-rudzickiego klubu karate, sensei i kierownik drużyny.

Łącznie w zawodach wystartowało 140 karateków z 39 klubów z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę, a sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

Zobacz też:

Rudzicka Piątka po raz pierwszy

Dystans 5 kilometrów poprzez malownicze zakątki Rudzicy – tak wyglądała pierwsza edycja biegu „Rudzicka Piątka – Bieg po zdrowie”.

Bielowicko czyści rzekę

Bielowicka akcja sprzątania rzeki Iłownicy zakończona sukcesem – udało się oczyścić aż trzy kilometry w jej korycie.

Piknik  Rodzinny  w Wieszczętach

W dniu 24 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Zarząd Rady Rodziców.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica