Iskrzycki i Borowski ze srebrem Pucharu Świata w Seulu

2025-09-12

Polski duet BC3 Damian Iskrzycki występujący w parze z operatorem rampy Dariuszem Borowskim oraz Małgorzata Perlińska (RO: Pulina Nawrocka) 8 września zdobył srebrny medal podczas prestiżowych zawodów Seoul 2025 World Boccia Cup.

To kolejny międzynarodowy sukces niepełnosprawnego sportowca z Rudzicy, który od lat należy do czołówki światowej bocci.

Wcześniej, w lipcu 2025 roku, Iskrzycki wraz z Borowskim wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Europy w Zagrzebiu – w rozgrywkach indywidualnych BC3 oraz w drużynie, wraz z Edytą i Krystyną Owczarz.

Polacy pokazali wówczas wielką klasę, a dorobek medalowy dopełniły wcześniejsze sukcesy podczas World Boccia Challenger w Poznaniu, gdzie duet Iskrzycki–Borowski zdobył złoto indywidualnie i srebro drużynowo.

Damian Iskrzycki jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników bocci. W 2024 roku zajął 4. miejsce podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. Na swoim koncie ma również m.in.:

  • srebrny medal Mistrzostw Europy (Portugalia 2017),
  • złoty medal Pucharu Świata (Montreal 2018),
  • brąz indywidualnie i srebro w parze na Mistrzostwach Europy (Sewilla 2021), - - srebro Pucharu Świata (Povoa de Vazim 2023).

Na krajowych arenach Iskrzycki sięgnął już 7 razy po tytuł Mistrza Polski, 3 razy po srebro i raz po brąz. Jest także wielokrotnym medalistą międzynarodowych turniejów rangi Regional Open.

Źródło, zdjęcie: Facebook Polski Związek Bocci

Polski duet BC3 podczas prestiżowych zawodów Seoul 2025 World Boccia Cup.

Zobacz też:

4. miejsce w trójboju lekkoatletycznym

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach po zwycięstwie w zawodach gminnych, a następnie powiatowych, reprezentowały swoją szkołę w wojewódzkich zawodach w trójboju lekkoatletycznym.

Odznaczenie Sejmiku dla Ireny Skrzyżali

Wieloletnia prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu Irena Skrzyżala została uhonorowana Złotą Odznaką Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. Złote Odznaki Macierzy Ziemi Cieszyńskiej otrzymali z kolei członkowie grodzieckiego koła, Hieronim Gogler i Andrzej Rojczyk.

Gminny piknik rodzinny z orkiestrami

W minioną niedzielę w amfiteatrze Drzewiarz w Jasienicy odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” połączony z Gminnym Piknikiem Rodzinnym.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica