Polski duet BC3 Damian Iskrzycki występujący w parze z operatorem rampy Dariuszem Borowskim oraz Małgorzata Perlińska (RO: Pulina Nawrocka) 8 września zdobył srebrny medal podczas prestiżowych zawodów Seoul 2025 World Boccia Cup.
To kolejny międzynarodowy sukces niepełnosprawnego sportowca z Rudzicy, który od lat należy do czołówki światowej bocci.
Wcześniej, w lipcu 2025 roku, Iskrzycki wraz z Borowskim wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Europy w Zagrzebiu – w rozgrywkach indywidualnych BC3 oraz w drużynie, wraz z Edytą i Krystyną Owczarz.
Polacy pokazali wówczas wielką klasę, a dorobek medalowy dopełniły wcześniejsze sukcesy podczas World Boccia Challenger w Poznaniu, gdzie duet Iskrzycki–Borowski zdobył złoto indywidualnie i srebro drużynowo.
Damian Iskrzycki jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników bocci. W 2024 roku zajął 4. miejsce podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. Na swoim koncie ma również m.in.:
Na krajowych arenach Iskrzycki sięgnął już 7 razy po tytuł Mistrza Polski, 3 razy po srebro i raz po brąz. Jest także wielokrotnym medalistą międzynarodowych turniejów rangi Regional Open.
Źródło, zdjęcie: Facebook Polski Związek Bocci

4. miejsce w trójboju lekkoatletycznym
Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach po zwycięstwie w zawodach gminnych, a następnie powiatowych, reprezentowały swoją szkołę w wojewódzkich zawodach w trójboju lekkoatletycznym.
Odznaczenie Sejmiku dla Ireny Skrzyżali
Wieloletnia prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu Irena Skrzyżala została uhonorowana Złotą Odznaką Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. Złote Odznaki Macierzy Ziemi Cieszyńskiej otrzymali z kolei członkowie grodzieckiego koła, Hieronim Gogler i Andrzej Rojczyk.
Gminny piknik rodzinny z orkiestrami
W minioną niedzielę w amfiteatrze Drzewiarz w Jasienicy odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” połączony z Gminnym Piknikiem Rodzinnym.