Michał Czech, uczeń szkoły w Grodźcu i zawodnik BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w swojej kategorii wiekowej.
Michał startował w drużynie z klubowym kolegą Wiktorem Madejem w kategorii U-13. Razem wywalczyli wicemistrzostwo Śląska i zakwalifikowali się do 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving. Turniej został rozegrany w Kołobrzegu od 5 do 7 lipca z udziałem 228 drużyn z całej Polski. Dwuosobowa drużyna, reprezentująca nasz region, ostatecznie zajęła 4. miejsce.
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving są turniejem przeznaczonym dla dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 13 lat, reprezentujących szkoły, kluby sportowe, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone. Rozgrywane są pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem Tytularnym jest Grupa Ferrero.
Z końcem zimy we wszystkich 14 sołectwach gminy Jasienica ruszyły prace nad naprawą uszkodzonych nawierzchni (remonty cząstkowe – łatanie dziur).
PIOTR ŁĄCZ ZWYCIĘSKO PODBIJA ŚWIAT
Piotr Łącz, utalentowany pięściarz z Mazańcowic, odniósł zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku podczas prestiżowego turnieju młodych talentów wagi ciężkiej organizowanego przez World Boxing Council i Riyadh Season.
Dzisiaj 22 kwietnia obchodzimy Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński.