W dniu dzisiejszym o godzinie 9:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy, został przeprowadzony etap gminny VII Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Tematyka obejmowała zagadnienia z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promocji zachowań prozdrowotnych, sportu i rekreacji, identyfikacji zagrożeń wynikających z chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Do tegorocznych zmagań przystąpiły trzy szkoły z Gminy Jasienica: ZSP w Iłownicy, ZSP w Grodźcu i ZSP w Mazańcowicach. Każda z placówek wytypowała trzyosobową drużynę. Koordynatorem gminnym konkursu była Pani Teresa Tomera – Pielęgniarka Naczelna Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy. Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli reprezentowała Pani Kinga Macura - Klimczak.
Zadaniem uczestników, przybyłych wraz z nauczycielami, było rozwiązanie testu, składającego się z dwudziestu pytań. Konkurencja pozwoliła wyłonić zwycięską drużynę, która będzie reprezentować gminę na powiatowym szczeblu konkursu. Najlepszymi okazali się być uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Adama Mickiewicz w Mazańcowicach. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek. Zwieńczeniem było uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz upominków pozostałym zawodnikom. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od Pana Wójta dr inż. Janusza Pierzyny. Zwycięzcom wręczono dyplomy z wyróżnieniem, pozostałym uczestnikom z podziękowaniem za udział.
Zwycięskiej drużynie z Mazańcowic życzymy pomyślności i jak najlepszego wyniku w czasie zmagań powiatowych, zaplanowanych na dzień 15 maja 2024r., mających się odbyć w Pisarzowicach.
Zdjęcia dostępne są na "Jasienica po godzinach".
W stałych punktach kolportażu na ternie całej gminy Jasienica można bezpłatnie pobrać świąteczny numer Miesięcznika Samorządowego „Jasienica”.
Życzenia składają Wójt Gminy Jasienica oraz Przewodniczący Rady Gminy.
We wtorek i środę 8 i 9 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Dwa dni rywalizacji pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny, wśród których znaleźli się również reprezentanci Mazańcowic.