Remonty Orlików

2024-06-19

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

– Orliki, a więc kompleksy boisk sportowych przeznaczonych przede wszystkim dla młodych piłkarzy, są bardzo intensywnie wykorzystywane od 2009 roku. Należy się cieszyć z tego zainteresowania młodzieży, bo przyczynia się do wyrobienia nawyku uprawiania sportu, a tym samym zdrowego trybu życia. Ale po 15 latach ciągłego użytkowania boiska wymagają już remontu, są mocno wyeksploatowane, zwłaszcza nawierzchnia ze sztucznej trawy. Dlatego pozyskaliśmy pieniądze na ten cel – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Łącznie na prace warte 1 175 634 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” wójt pozyskał na modernizację kompleksów Orlik w Mazańcowicach i Rudzicy 587 817,00 zł, a więc połowę potrzebnej kwoty. Przy czym koszt generalnego remontu obiektu w Mazańcowicach wyniesie 597 115,80 zł, zaś w Rudzicy – 578 518,20 zł.

Prace potrwają do I kwartału 2025 r., obejmą demontaż i utylizację starej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z zasypką, wykonanie dodatkowej nitki drenażu, częściową wymianę podbudowy, jej wyrównanie i stabilizację, a także montaż nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z wklejeniem linii segregacyjnych. W Mazańcowicach dodatkowo prace uwzględnią też wymianę zniszczonych siatek piłkochwytów.

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica