Hołd pod krzyżem w Jasienicy

2024-04-10

W środę 10 kwietnia władze gminy Jasienica uczciły pamięć polskich oficerów zamordowanych w Katyniu oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Wójt Janusz Pierzyna wraz ze swoim Zastępcą Krzysztofem Wieczerzakiem, Przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Machalicą oraz Sekretarz Gminy Łucją Jenkner, złożył wieniec i zapalił znicze pod krzyżem z upamiętniającymi tablicami.

Krzyż w Jasienicy, jeden z pierwszych upamiętniających tragedię smoleńską, został ufundowany jeszcze w kwietniu 2010 roku. Stanął przy pomniku mieszkańców Jasienicy poległych podczas obu wojen światowych. Przy krzyżu umieszczono wtedy tablicę przypominają o dwóch tragicznych wydarzeniach: zbrodni katyńskiej z 1940 roku i katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

Co roku w uroczystościach pod krzyżem smoleńskim Gmina Jasienica oddaje hołd tym, którzy stracili życie w służbie dla Polski. W ten sposób władze gminy Jasienica podkreślają znaczenie pamięci o tragicznych wydarzeniach z przeszłości i wyrażają szacunek dla ofiar.

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica