Dotacje dla druhów

2024-04-11

Sekretarz gminy Jasienica Łucja Jenkner, prezes OSP Łazy Krzysztof Droździk, prezes OSP Landek Jakub Brzuska i prezes OSP Wieszczęta Andrzej Mucha odebrali promesy na rozwój jednostek straży.

Promesy udzieliło Województwo Śląskie w Konkursie Marszałkowskim „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Śląskiego w 2024 r.” Każda jednostka otrzymała kwotę dotacji w wysokości 7 200 zł, którą rozdysponuje na swoje potrzeby. I tak OSP Landek zakupi mundury, zaś OSP Łazy i OSP Wieszczęta kapsuły defibrylatora zewnętrznego AED.

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica