KARATECY NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU

2024-04-15

Zawodnicy klubu UKS karate Kyokushin zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal na międzynarodowym turnieju Silesia Cup w Ostrawie, który odbył się 13 kwietnia.

W zawodach uczestniczyło 30 klubów z Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy, w sumie 160 zawodników. Turniej był zorganizowany wyłącznie w konkurencji kumite, czyli walk pełnokontaktowych, bez ochraniaczy tułowia, a także z możliwością stosowania wszystkich technik nożnych na strefę „jodan”.

Organizatorem turnieju był Jiří Novotný z Kyokushin Fight Club Ostrava. Wzięli w nim udział także młodzi zawodnicy klubu Kyokushin-kan Karate Kasai.

Drużyna trenuje pod okiem Sensei Sławomira Jurczaka, zarówno w SP w Mazańcowicach, jak i SP Rudzicy. Na turnieju Michał Danel zdobył srebrny medal, podobnie Mateusz Kowalczyk, z kolei Filip Szadorski – brązowy. Warto dodać, że Michał Danel jest także tegorocznym sportowym stypendystą Gminy Jasienica.

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica