POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

2024-04-18

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Janusz Pierzyna jako wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach przywitał uczestników, organizatorów i członków jury. Przypomniał, że wielu z nich swoje pierwsze informacje na temat pożarnictwa i ratownictwa zdobywało właśnie przygotowując się do takich turniejów, jak ten obecnie. – Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych ludzi jest na tej sali, gotowych do zmierzenia się z bardzo ważną dla całej społeczności regionu tematyką ochrony przeciwpożarowej – zwrócił się do uczestników wójt w imieniu komisji sędziowskiej. Oprócz Janusza Pierzyny w skład komisji weszli m.in. prezes Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Roman Jędrzejko, a także Komendant Gminny OSP w Jasienicy st. kpt. Artur Duława, który był jednocześnie autorem pytań konkursowych. Gościem był Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica. Organizację turnieju zapewnił Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Jasienicy.

Słowa wsparcia wójt Janusz Pierzyna skierował do uczestników również po rozstrzygnięciu turnieju. – Wasza obszerna wiedza i zapał napawają nadzieją, że wkrótce zasilicie szeregi jednostek ochotniczych straży pożarnych w swoich miejscowościach. Każdy, kto potrafi pomóc drugiemu człowiekowi, zasługuje na szczególny szacunek. Dlatego zwracam się do was z prośbą: wykorzystajcie ten potencjał, pielęgnujcie tę pasję, aby podnosić swoje kwalifikacje, umiejętności i wiedzę w służbie ratowniczo-pożarniczej całej naszej społeczności – dziękował wójt.

W kategorii klas I-IV szkół podstawowych zwycięzcą został Karol Mrzyk z gminy Czechowice-Dziedzice, zaś w kategorii klas V-VIII triumfowała Gabriela Matusiak z gminy Porąbka. Natomiast wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Mateusz Czakoń z gminy Czechowice-Dziedzice. I to oni będą reprezentować powiat bielski w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Łącznie w etapie powiatowym wzięło udział 24 uczniów z dziewięciu gmin powiatu bielskiego. Gminę Jasienica reprezentowali Adam Kubicius, Bartłomiej Mucha i Kacper Czylok, którzy w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu gminy Jasienica.

Wyniki turnieju

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy I-IV):

1) Karol Mrzyk, Czechowice-Dziedzice (33 pkt.)

2) Adam Kubicius, Jasienica (30 pkt.)

3) Tymoteusz Krawiec, Porąbka (25 pkt.)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy V-VIII):

1) Gabriela Matusiak, Porąbka (34 pkt.)

2) Miłosz Durajczyk, Bestwina (29,5 pkt.)

3) Bartłomiej Mucha, Jasienica (28 pkt.)

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):

1) Mateusz Czakoń, Czechowice-Dziedzice (38 pkt.)

2) Kacper Czylok, Jasienica (35,5 pkt.)

3) Martyna Jordanek, Bestwina (34,5 pkt.)

 

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica