ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

2024-04-20

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

Zmarłego łączyła z OSP nie tylko funkcja, ale przede wszystkim gorące serce oddane dla dobra naszej społeczności. Do OSP w Międzyrzeczu Dolnym wstąpił w 1961 roku, a przez ponad dekadę, od 1974 do 1986 roku, sprawował zaszczytną funkcję naczelnika.

Śp. dh Franciszek był nieodłączną częścią historii jednostki. Od najmłodszych lat angażował się w życie strażnicy, nieustannie wkładając ogromne wysiłki w jej rozwój i funkcjonowanie. Jego zaangażowanie przy rozbudowie strażnicy było wyrazem oddania służbie i troski o bezpieczeństwo mieszkańców. Zmarły zostawił po sobie trwałe ślady w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim współpracować. Jego odejście stanowi stratę nie tylko dla OSP, ale dla całej społeczności, która zawsze mogła liczyć na jego wsparcie i oddanie.

Pogrzeb śp. dh. Franciszka Dzidy odbędzie się dnia 22 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00 w Kościele św. Marcina w Międzyrzeczu Górnym.

Święty Florianie, módl się za jego duszę.

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna

Przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica