Od 12 marca poza tradycyjnymi dniami targowymi – piątkami i sobotami – handel na ekologicznym targowisku w Jasienicy zostanie rozszerzony także na wtorki.
– Ta decyzja została podjęta w odpowiedzi na liczne prośby zarówno mieszkańców, jak i naszych lokalnych sprzedawców, którzy chcieliby robić zakupy w dogodnym dla nich czasie. Mam nadzieję, że ta nowa oferta spotka się z pozytywnym przyjęciem i przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania naszym targowiskiem – mówi Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.
Przypomnijmy, targowisko w centrum administracyjnym Jasienicy, zorganizowane na płycie parkingu w sąsiedztwie szkoły, sąsiaduje z gminnymi instytucjami, takimi jak Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Zakład Komunalny, Komisariat Policji, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz placówka Poczty Polskiej. Z myślą o wygodzie mieszkańców można tu zrobić różnorodne zakupy podczas załatwiania codziennych spraw. Asortyment na targowisku stale się poszerza, obejmując oprócz warzyw, owoców, nabiału, przetworów, wędlin i mięsa, także tekstylia, wyroby rzemieślnicze i przemysłowe. Dodatkowo wkrótce przy targowisku zostaną postawione elementy małej architektury, m.in. ławki.
Handel na targowisku odbywać się będzie:
Od 12 marca 2024 roku – WTOREK: godz. 6:00-15:00 (maj-wrzesień) i 7:00-15:00 (październik-kwiecień)
PIĄTEK: godz. 6:00-15:00 (maj-wrzesień) i 7:00-15:00 (październik-kwiecień)
SOBOTA: godz. 6:00-13:00 (maj-wrzesień) i 7:00-13:00 (październik-kwiecień)
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy cenią lokalne produkty i chcą wesprzeć naszych rodzimych producentów.
Ważna informacja dla sprzedawców – we wtorki opłata targowa będzie pobierana od wszystkich sprzedających, również od rolników.
Świeże z natury – smakuj lokalnie!
Obchody tysiąclecia w Wieszczętach
W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.
O problemach z pozyskaniem środków na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.